Planowanie strategiczne i operacyjne.
Pełna współpraca z RMS 2.0 - elektroniczną kartą drogową.
Kompleksowe rozliczenie czasu pracy pracowników, pracy pojazdów, zużycia paliwa i innych materiałów eksploatacyjnych. Realizacja w systemie wszystkich procesów przewozowych pozwala na szybkie i pełne rozliczenie, a zastosowanie centralnej bazy danych umożliwia raportowanie danych w dowolnych zakresach i przekrojach.
TRANS ERP to kompleksowy, zintegrowany system informatyczny obsługujący wszystkie obszary działalności Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Został zaprojektowany i wykonany jako dedykowane rozwiązanie wspomagające zarządzanie Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej.
System powstał w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie z eksploatacji poprzednich generacji systemu przy współpracy kilkudziesięciu przedsiębiorstw.
Wsparcie we wszystkich obszarach działalności Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej:
Narzędzia optymalizacyjne to kluczowy element systemu TRANS ERP
W procesie zarządzania przewozami niezwykle istotne jest optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów i kontrola kosztów. Narzędzia optymalizacyjne oparte o zaawansowane metody matematyczne pozwalają na każdym etapie tego procesu osiągnąć najlepszy wynik.
Optymalizacja umożliwia znaczną redukcję kosztów i utrzymywanie ich na najniższym możliwym poziomie.
Optymalne rozłożenie kursów w zadanych punktach sieci z uwzględnieniem wymaganej częstotliwości oraz zdefiniowanych reguł przesiadkowości wraz z automatycznym przeliczaniem czasów.
Automatyczne projektowanie brygad (dziennych zadań pojazdu) z zastosowaniem algorytmów matematycznej optymalizacji, umożliwiające najbardziej efektywne ich wykorzystanie w pracy przewozowej oraz maksymalne wykorzystanie taboru z zachowaniem zdefiniowanych warunków, funkcji kosztu i ograniczeń.
Maksymalne wykorzystanie czasu pracy pracowników z minimalizacją rezerw, przejazdów technicznych i godzin nadliczbowych przy zachowaniu wszelkich wymogów prawnych oraz wewnętrznych regulacji przedsiębiorstwa.
Edycja harmonogramów długookresowych. Optymalne przypisanie do zadań konkretnych pracowników, obsadzenie wszystkich służb przy jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych pracowników z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych.
Do 12% efektywniejsze wykorzystanie pojazdów*
Redukcja kosztów przestojów oraz nieefektywnych przejazdów*
Zmniejszenie kosztów związanych z pracą w godzinach nadliczbowych*
* Uśrednione wyniki uzyskane przez operatorów pracujących na systemie TRANS ERP
Definiowanie i przechowywanie informacji o przedsiębiorstwie i jego strukturze, danych wykorzystywanych w systemie oraz obsługiwanych zdarzeniach i ich parametrach.
Prowadzenie ewidencji danych pracowników i konfigurowania uprawnień i preferencji pracowników w zależności od systemu zatrudnienia oraz sposobu wykorzystania ich w przedsiębiorstwie.
Rejestr wykorzystywanych w przedsiębiorstwie pojazdów zawierający pełny zestaw danych eksploatacyjnych, niezbędnych w procesie planowania i rozliczeń. Monitorowanie stanu technicznego taboru, terminów przeglądów i obsług technicznych.
Planowanie nieobecności długoterminowych w skali roku kalendarzowego oraz bieżąca rejestracja zaplanowanych i rozliczonych nieobecności, a także bieżąca kontrola zaplanowanych absencji.
Konstruowanie linii, kursów, brygad i służb dla prowadzących pojazdy. Program może pracować w dwóch trybach:
1. W przypadku gdy Organizator korzysta z oprogramowania cityLineDesigner licencje Operatora umożliwiają pracę na tej samej bazie danych z wykorzystaniem narzędzi optymalizacyjnych. Podział zakresu funkcjonalnego systemu pomiędzy Organizatorem i Operatorem uzgadniany jest na etapie wdrożenia. Rozwiązanie zalecane, usprawnia pracę obydwu organizacji.
2. W przypadku gdy Organizator posiada inne oprogramowanie do edycji rozkładu jazdy importuje rozkłady z tego systemu i daje Operatorowi możliwość przebudowy brygad z użyciem narzędzi optymalizacji w celu lepszego wykorzystania taboru oraz optymalizacji służb.
Tworzenie harmonogramów pracy pracowników i pojazdów z wykorzystaniem matematycznych algorytmów optymalizacji oraz bieżącą weryfikacją poprawności przydzielania pracy.
Dzięki zaawansowanym narzędziom planistycznym pozwala szybko i prawidłowo przygotować harmonogram pracy pracowników zarówno w podstawowym, zmianowym jak i zrównoważonym czasie pracy.
Dobowe zarządzanie pracownikami i pojazdami pozwalające na sprawną oraz optymalną obsługę zadań przewozowych. Zawiera szereg widoków i narzędzi umożliwiających dyspozytorowi właściwe i szybkie podejmowanie decyzji związanych np. z obsługą podmian, awarii, zdarzeń eksploatacyjnych, szybkiej edycji e-kart drogowych.
RMS 2.0 to mobilne wsparcie pracy kierowców z dostępem do wszystkich niezbędnych informacji, dokumentów i rozporządzeń oraz z innowacyjną funkcją e-karty drogowej wspierającej szybkie rozliczenie czasu pracy - teraz w nowym modelu abonamentowym.
Moduł umożliwia kompleksowe rozliczenie czasu pracy pracowników, pracy pojazdów, zużycia paliwa i innych materiałów eksploatacyjnych. Realizacja w systemie wszystkich procesów przewozowych pozwala na szybkie i pełne rozliczenie, a zastosowanie centralnej bazy danych umożliwia raportowanie danych w dowolnych zakresach i przekrojach.
Funkcjonalność tego modułu jest podstawą do zmierzenia (zbadania) wyników procesu planowania i realizacji przewozów oraz zweryfikowania efektów do pożądanej koncepcji.
Jest również niezastąpionym narzędziem decyzji kadry kierowniczej usprawniającym podejmowanie celnych decyzji biznesowych.
System IT dla Komunikacji Miejskiej