Politechnika Warszawska – Uroczyste otwarcie nowego budynku Wydziału Transportu z udziałem DPK System

W dniu 24 listopada odbyło się uroczyste otwarcie „Nowej Kreślarni” – nowego budynku Wydziału Transportu, wyposażonego w nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Budowa oraz wyposażenie najnowocześniejszych w Europie laboratoriów była współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Laboratoria i sale dydaktyczne nowego budynku zostały wyposażone w najnowsze, stosowane w rzeczywistej działalności systemy informatyczne zarządzające komunikacją i transportem. DPK System w tym przedsięwzięciu dostarczył zintegrowany system it obsługi planowania, dyspozycji i rozliczeń dla przewoźników kolejowych DPK RAILWAYS. Dydaktyczne wersje licencji oprogramowania dla Wydziału Transportu oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej będą służyły jako narzędzie edukacyjne dla studentów kierunków związanych z transportem kolejowym.

Podczas uroczystości na zaproszenie Gospodarzy krótki wykład wygłosił Dyrektor DPK System dr inż. Piotr Kisielewski. Z okazji uroczystości, w związku z nawiązaniem współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską i naszą firmą, DPK System zobowiązało się do przekazania Wydziałowi Transportu PW w prezencie nieodpłatnej licencji dydaktycznej oprogramowania do projektowania rozkładów jazdy – cityLineDesigner.

Szukaj close